webXT Ücretsiz Web Sitesi Yapım Aracı

MERHABA, NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?

Dosya Yönetimi

Siteye yeni dosya nasıl yükleyebilirim?

Dosya Yöneticisi açıkken sol taraftan dosyayı yükleyeceğiniz dizinin doğru seçili olduğundan emin olduktan sonra "Dosya Yönetimi"nin sağında yer alan düğmelerden "Dosya Yükle"ye bastığınızda ekran değişecek ve dosya yükleme haneleri ortaya çıkacaktır. Yüklemek istediğiniz her dosya için "Gözat" ya da "Browse"a tıklayıp dosyanızı seçtikten sonra alttaki Yükle butonuna basarak dosya veya dosyalarınızı sitenize yükleyebilirsiniz.

Dosya içeriğini dosyayı indirmeden görebilir miyim?

Dosya Yöneticisinin alt bölümü bu işlev için vardır; içeriğini görmek istediğiniz yüklü dosyanın ismine tıkladığınızda bu kısım size bir tür önizleme yapar, örneğin bir resim dosyasına tıkladığınızda bu bölümde resmin kendisini görebiliirsiniz, ya da metin içerikli bir dosyaya tıkladığınızda tüm yazanları okuyabilirsiniz.

Yüklediğim dosyalardan birini nasıl silebilirim?

Dosya Yöneticisi açıkken ortada dosya isimlerinin sıralandığı yerde her dosyanın en sağında bir "sil" butonu olacaktır. Bastığınız vakit çıkan onay kutusunda da onay verdiniz mi dosyanız silinecektir. Bu işlemin geri alınmasının mümkün olmadığını hatırlatırız.

Yüklediğim dosyaları nereden görebilirim?

Yüklediğiniz dosyaların takibi için Dosya Yöneticisi'ni kullanmanız gerekir. Dosya Yöneticisi'ne üstteki Araç Çubuğu'ndaki klasör ikonuna basarak erişebilirsiniz.

Nasıl yeni dizin ekleyebilirim?

Yeni dizin eklemek için Dosya Yöneticisi'nin sol üst tarafındaki "Dosya Yönetimi"nin yanında bulunan "Yeni Dizin" butonuna basıp açılan pencerede boş alana dizine vermek istediğiniz adı yazıp "Yarat" butonuna basabilirsiniz.

1 2
webXT'yi takip et, yeniliklerden haberdar ol !
Google Plus
Twitter da bizi takip edin !
Pinterestte bizi takip edin !
webXT Twitter
webXT Google
webXT Pinterest
2013 © Tüm hakkı saklıdır. Üç Boyutlu Yazılım Bilgi ve İletişim Sistemleri
Bu site webXT© kullanılarak hazırlanmıştır.